Apricotamidopropyl Betaine

Działanie kosmetyczne: Apricotamidopropyl Betaine jest składnikiem o funkcji myjącej, który jednocześnie kondycjonuje skórę i włosy. Działa delikatnie na skórę i błony śluzowe, minimalizując potencjalne efekty drażniące wynikające z użytkowania substancji anionowych.

Funkcja w produkcie: Apricotamidopropyl Betaine to składnik kosmetyczny o wielu funkcjach.
Po pierwsze, działa jako substancja antystatyczna, zapobiegając elektryzowaniu się włosów. Dzięki temu, po użyciu produktu z tą substancją, włosy będą bardziej gładkie i lśniące, bez nieprzyjemnego efektu elektryzowania.
Apricotamidopropyl Betaine pełni również rolę surfaktantu, czyli substancji powierzchniowo czynnej. Jego obecność w produkcie zmniejsza napięcie międzyfazowe, co ułatwia łączenie się ze sobą różnych składników i powstanie emulsji. Dzięki temu, produkt z Apricotamidopropyl Betaine będzie lepiej się rozprowadzał na skórze lub włosach, zapewniając skuteczniejsze działanie innych składników.
Kolejna funkcja tej substancji to modyfikowanie reologii produktu. Oznacza to, że Apricotamidopropyl Betaine wpływa na lepkość kosmetyków, co ma duże znac