Masaż kamieniem Gua Sha – jak wykonać i jakie daje efekty?

Ważne jest, aby podczas masażu zwrócić uwagę na krawędzie płytki, ponieważ niektóre modele mogą mieć ostre brzegi, które mogą spowodować zadrapania i podrażnienia skóry. Masaż kamieniem Gua Sha powinien być wykonywany z umiarem i ostrożnością, aby uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń skóry. Przykładowe marki oferujące kamienie do masażu:

FLUFF – płytka wykonana z różowego kwarcu, ok. 28zł
SO. KO – z różowego kwarcu, ok. 39zł
Polemika – jadeitowa płytka, ok. 24zł

Płytkę Gua Sha można trzymać w lodówce, przyjemny chłód pobudzi skórę oraz szybciej poradzi sobie z opuchlizną. Pamiętajmy, że płytki Gua Sha to narzędzia wielokrotnego użytku, dlatego należy dbać o ich higienę. Po każdym użyciu należy je dokładnie umyć pod bieżącą wodą, a następnie zdezynfekować. Zachowanie czystości jest szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku osób z problemami z zaskórnikami. Stosowanie płytek Gua Sha może pogorszyć stan cer trądzikowych z aktywnymi zmianami zapalnymi i wpłynąć na rozprzestrzenienie się choroby, dlatego w takiej sytuacji należy unikać tego typu zabiegów.

Warto jednak pamiętać, że masaż kamieniem Gua Sha nie jest jedynym sposobem na utrzymanie zdrowej i pięknej skóry. Właściwa pielęgnacja skóry, zbilansowana dieta, regularny sen oraz unikanie stresu i nadmiernego narażenia na promieniowanie UV również wpływają na stan skóry. Masaż kamieniem Gua Sha może być jednym z elementów kompleksowej pielęgnacji, która pomoże zachować piękny i zdrowy wygląd skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *