Sodium Lauroyl Sarcosinate – Laurylosiarkozynian sodu

Nazwa zwyczajowa to Laurylosiarkozynian sodu.

Działanie kosmetyczne: Składnik myjący, pomaga w skutecznym oczyszczaniu skóry i włosów z brudu. Posiada właściwości antystatyczne i pielęgnacyjne, poprawiające wygląd i elastyczność zarówno włosów, jak i skóry. Przywraca strukturę włosa, która może zostać uszkodzona zarówno w wyniku zabiegów chemicznych, jak i mechanicznych.

Funkcja w produkcie: Sodium Lauroyl Sarcosinate to substancja czynna powierzchniowo, której główną rolą jest zmniejszenie napięcia powierzchniowego w produkcie kosmetycznym. Dzięki temu, umożliwia ona skuteczne łączenie się różnych składników preparatu. Dodatkowo, substancja ta ma właściwości redukujące działanie drażniące innych substancji powierzchniowo czynnych.

Sodium Lauroyl Sarcosinate jest również doskonałym pianotwórczym, co sprawia, że preparaty zawierające tę substancję wytwarzają obfite piany podczas nakładania na skórę lub włosy. Ponadto, działanie tej substancji jako modyfikatora reologii umożliwia kontrolowanie lepkości emulsji, takich jak kremy, oraz preparatów myjących, takich jak żele pod prysznic.

Dzięki obfitej pianie, przyjemnej konsystencji i skutecznemu łączeniu składników, Sodium Lauroyl Sarcosinate jest często używany w produktach kosmety